Değerli basın mensubu
Aşağıdaki metin “ePARSEL” adlı projeyi basında tanıtmak ve kamuoyuna proje hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Yazılı, görsel ya da dijital medyada sadece haber ya da reklam amaçlı olmak şartıyla ve İletişim Formu’ndan yayın bilgileri vermek koşuluyla izinsiz kullanılabilir. Metindeki cümle veya kelimeler mana bütünlüğünü bozmayacak ve anlam değiştirmeyecek şekilde çıkartılabilir, ancak yazılı onay alınmadan ekleme yapılamaz. Kendi hazırladığınız yeni bir metin için onay almak zorunludur.

Bülten 01.09.2012 tarihinde güncellenerek yeniden düzenlenmiştir.


Gayrimenkul Sektöründe Çığır Açacak Proje : ePARSEL

25 yılını gayrimenkul sektörüne vermiş ve daha önceleri bir çok başarılı projeye imza atmış 3 arkadaşın emlak ve inşaat piyasasında tespit ettikleri işleyiş eksikliklerini ortadan kaldırmayı amaçlayan ve bugüne kadar Türkiye’de ve dünyada hiç denenmemiş bir uygulama olan “ePARSEL” projesi www.eparsel.com sitesinde yayın hayatına başladı.

Kendi deyimleriyle emlak piyasasında yeni bir devri başlatarak çığır açacak olan proje uzun süren bir Ar-Ge ve İnovasyon ürünü. Sistem emlakçılara, müteahhitlere, yatırımcılara yada bu piyasayla ilgilenen kişilere, bir arsanın yerinin parselasyonla tam tespiti, arsanın satılık olup olmadığı bilgisi, sahibinin irtibat bilgileri, belirlenmişse fiyatı, arsaya ait tüm imar bilgilerinin (yüzölçümü, kat adetleri, terk payları, emsaller vb gibi) görülebilmesi, arsa üzerindeki inşaat alanlarının otomatik hesap edilebilmesi, inşaat sonucunda elde edilecek mülklerin sayısal alansal ve maddi yönden hesap edilebilmesi, mülklerin bölgedeki rayiç bedellerinin görülebilmesi, yapılacak inşaat maliyetinin hesap edilebilmesi, rayiç bedellere göre karlılık ve verimlilik hesabının yapılabilmesi ile sektörün aktörleri tarafından bölge ve arsa hakkında sosyal paylaşımda bulunabilmesi gibi başka yerlerden elde edilmesi çok zor, zahmetli ve külfetli bir çok bilgiyi bir arada sunmayı ve bu konuda tek musteri olmayı hedeflemektedir.

KOSGEB’in de İnovasyon desteğini alarak Türkiye’nin tüm illerine yayılacak şekilde yapılandırılan proje bugün şirketin merkezinin bulunduğu Antalya ilinden başlatılmış ve İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirler başta olmak üzere potansiyel yaratacak diğer şehirler için de altyapı yatırımları hazırlanmıştır. Şirket ayrıca potansiyel tespit ettikleri diğer iller için de çok yüksek kazanç vaat ederek İl Temsilcilikleri vermeyi planlamaktadır. İl Temsilcilikleri verilecek iller sitenin ana sayfasında yayınlanmakta ve ilgi duyanlar http://www.eparsel.com/bayilik sayfasından detaylı bilgi alabilmektedirler.

GİRİŞ YAP
Kapsama Alanımız
  • Muratpaşa (Antalya)

  • Konyaaltı (Antalya)

  • Kemer (Antalya)

  • Döşemealtı (Antalya)

  • Aksu (Antalya)

  • Kepez (Antalya)

  • Serik (Antalya)

Duyurular
  • 02.01.2014 Antalya'dan sonra Mersin'e ait çalışmalar başladı. Mersin haritalarını çok yakında sistemde bulabilirsiniz.
  • 10.03.2014 22a düzenlemesi sonrasında oluşan yeni Ada ve Parsel numaraları için, kadastrolu parsellerde hem yeni numaralarla hem de eski numaralarla arama yapılabilmesi sağlandı.
  • 06.05.2014 Belek/Serik/Antalya çizimleri tamamlandı. Artık sistemde Belek'deki arsaları da inceleyebilirsiniz.